Fotografie, videa, vzpomínky...

PŘÍPAD GERMANWINGS

Ke zhlédnutí od:

FLIGTRADAR

 

PLANESPOTTING

Ruzyně provoz online

Přímý přenos provozu na Ruzyni

(kamera, Flightradar, zvuk z věže)

Divadlo Honzy Zdeňka

Zprávy ze světa

 

ПАК ФА Т-50

 
00:00

Parlamentní listy

Chybová zpráva

Notice: Undefined index: boostpath ve funkci boost_mobile_custom_theme() (řádek: 73 v souboru /disk_1/www/cz/letectispecialisteplana/www/sites/all/modules/boost_mobile/boost_mobile.module).
Parlamentní listy
Česká politická scéna jako na dlani
Aktualizace: 26 min 11 sek zpět

Německo: Že EU dokáže snížit migraci nevěří. Ale chtěli by společnou armádu

35 min zpět
55 procent Němců si přeje společnou evropskou armádu. Nejen to ukázal průzkum, který se objevil jen dva týdny před volbami do Evropského parlamentu. Když lidé odpovídali na otázku, zda EU dokáže společnými silami snížit počet uprchlíků přicházejících do EU, 62 procent lidí prohlásilo, že tomu nevěří. Ukázalo se také, kolik lidí v Německu je spokojeno s prací předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen.

Hejtman Červíček: Staráme se o klienty, kteří dokáží plnohodnotně žít, potřebují ale pomoc

35 min zpět
Královéhradecký kraj zahájil v Novém Městě nad Metují výstavbu domova pro osoby se zdravotním postižením (DOZP). Investice bude stát více než 140 milionů korun a hotová by měla být do konce příštího roku. Sloužit bude 18 klientům se zdravotním hendikepem.

Zaplatíte 150 Kč, Stardance si pořád nepustíte. Srovnání ČT s Voyo, iPrima nebo HBO Max

1 hodina 15 min zpět
Málo obsahu za hodně peněz – tak se jeví v porovnání s konkurenčními službami nabídka filmů, seriálů a dalších pořadů od České televize (ČT) pro všechny, kteří nesledují její vysílání a zpravodajství a stejně mají dle návrhu ministra kultury Martina Baxy (ODS) platit zvýšený koncesionářský poplatek 150 korun měsíčně. Za částku, kterou mají dle novely platit nově další statisíce domácností, lze u streamovacích služeb jako Voyo či iPrima najít nepřeberné množství titulů, včetně tvorby ČT či mnoha zahraničních filmů a seriálů. A u ČT? „Pořad nelze přehrát,“ dozvíte se dokonce i u StarDance.

Správa železnic: Poslední část Fantovy budovy projde rekonstrukcí

1 hodina 26 min zpět
Správa železnic plánuje ještě letos odstartovat druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na zhotovitele prací.

Zrušit Green Deal – je potřeba chtít. Odpověď smějícímu se Fialovi

2 hodiny 10 min zpět
Jedním z hlavních témat voleb do Evropského parlamentu je v Česku Green Deal. Zejména z mimoparlamentních opozičních stran a hnutí sílí volání po přehodnocení této evropské zelené dohody, nejlépe po úplném jejím zrušení. Ale jde to? Právník Robert Kotzian, jenž se věnuje právu v informačních technologiích, má názor, že volební slib a cíl zrušit Green Deal je „legitimní a smysluplná zkratka“, vyjadřující odhodlání k tomuto cíli postupně směřovat.

Klán (KSČM): Prezident, který nebyl nikým zvolen

2 hodiny 37 min zpět
Ukrajinskému prezidentovi V. Zelenskému, který byl tamním prezidentem zvolen v roce 2019, vypršel mandát. Nové volby, ve kterých by svůj post obhajoval, ale neproběhly a asi ani neproběhnou. V. Zelenskij tedy nadále zůstává prezidentem Ukrajiny. Nyní se tedy jedná o hlavu státu, která nebyla nikým zvolena.

„Sklízí, co zaseli.“ Konečná k nenávistné kavárně. Vzpomněla, čemu málem tleskali

3 hodiny 56 min zpět
Co říká na náladu ve společnosti? A v čem vidí největší problém ohledně „nálapekování“ politických a názorových oponentů? I o tom mluví v rozhovoru europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Prozradila také, jak reagují lidé, se kterými se po republice potkává, na to, co se stalo na Slovensku. „Jsem ráda, že se Petr Fiala a ODS může opírat o takové lidi jako je „pan“ Novotný. Absolutně to demaskuje jejich divadelní roli slušných a hodnotových politiků,“ reaguje pak na nedávný výroky řeporyjského starosty.

Jihomoravský kraj podepsal smlouvu s Českými drahami na provoz jednotek Moravia

So, 05/25/2024 - 22:08
Dopravce bude zajišťovat provoz příštích deset let, od prosince 2024 do prosince 2034. O provozovateli vlaků Moravia na nejvytíženějších dvou regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče / Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav – Šakvice) rozhodli krajští radní 6. března 2024.

Zelení: Chceme otevřít debatu o dani ze superbohatství

So, 05/25/2024 - 22:01
Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k zajištění dostatku finančních prostředků pro chod státu

Pokud se nestane něco zásadního, možná se ještě německého chalifátu dožijeme, říká Zálom

So, 05/25/2024 - 21:50
Islamizace evropských zemí probíhá exponenciálně; jde o postupné přebírání totální moci včetně obsazování veřejného prostoru, institucí, a nakonec i politické sféry. Alespoň si to myslí místopředseda Svobodných Luboš Zálom, jenž v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se ostře opřel do současných geopolitických sporů nejen v souvislosti s válkou na Ukrajině, tak také do významu historických paralel nebo do kritiky Green Dealu a dnešní kondice Evropské unie. A došlo i na hodnocení situace na Slovensku po atentátu na premiéra Roberta Fica.

Meloniová má problém. Věru Jourovou poštvali na Itálii. Kvůli médiím

So, 05/25/2024 - 21:25
V Itálii dochází k omezování plurality médií, tvrdí European Movement International (EMI) spolufinancovaný Evropskou unií a píše dopis eurokomisařce Věře Jourové, která dosluhuje na postu komisařky pro evropské hodnoty a transparentnost. „Vláda Giorgie Meloniové stále více uplatňuje svou moc nad RAI, italským veřejnoprávním provozovatelem, vytlačováním manažerů a televizních moderátorů z jejich postů a cenzurou programů, které kritizují vládu. Novináři a noviny byli neustále napadáni členy vlády, dochází k potlačování nesouhlasných hlasů a k bránění nezávislosti médií,“ píše EMI Jourové a volá po jejím zásahu, ale také po zásahu Evropské komise. A na to italská premiérka Meloniová: „Svobodu v Itálii vždy omezovala pouze levice.“

Nejdřív cenzura, pak rovnou zákaz stran. Varování před von der Leyenovou

So, 05/25/2024 - 20:45
Stávající předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen chce proti dezinformacím bojovat za pomoci tzv. „evropského štítu demokracie“. A hned poukazuje na německou stranu Alternative für Deutschland (AfD) a tvrdí, že politici AfD nesou ruskou propagandu v Evropě, „ať už za to brali úplatky, nebo ne“. Nepovede taková rétorika, a tedy i takový „evropský štít demokracie“, k umlčování opozice? Tohoto problému si všímá britský novinář William Nattrass. A všímá si i předvolební kampaně ODS Petra Fialy, která dle něj předvolebně dezinformuje.

Piráti: Právo nebýt manipulován aneb Plán pro boj s dezinformacemi

So, 05/25/2024 - 20:03
Ministr zahraniční Jan Lipavský, europoslankyně Markéta Gregorová a europoslanec a kvestor Evropského parlamentu Marcel Kolaja představili dvanáct bodů z pirátského plánu boje proti dezinformacím, který již předložili koaličním partnerům. Postupně ho tak budou prosazovat na vládě, ve Sněmovně i v Evropském parlamentu.

Všichni slavili hokej. Pak do toho přišla politika. A bylo zle

So, 05/25/2024 - 19:45
Česko zažívá hokejovou euforii. Po 14 letech si naši hokejisté zahrají na mistrovství světa o zlato. Jak je ale zvykem, do sportu opět vstupuje politika. Dnešní důležité hokejové utkání, v němž od nás Švédi inkasovali sedm gólů, sledovali i čeští politici, řada z nich přímo v pražské O2 Aréně, a postarali se o nemalé pozdvižení. Zmiňováno bylo politiky i dění na Ukrajině.

Okamura před eurovolbami: Prosperita. Bez nařízení z Bruselu. Jakých? Nechtějte vědět

So, 05/25/2024 - 18:55
„Chceme, aby Česká republika byla suverénním prosperujícím státem bez debilních nařízení z Bruselu,“ říká Tomio Okamura. Rozhodně si nemyslí, že jedinou českou budoucností je dluhová unie zvaná eurozóna. Právě k tomu podle něj nabádá prezident Pavel svými neustálými výzvami k přijetí unijní měny.

David (SPD): Tolik náhod najednou?

So, 05/25/2024 - 18:05
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica

„Elitám NATO se hroutí plán.“ Americký druid ale nečeká, že to povede ke zlepšení

So, 05/25/2024 - 17:50
NATO, USA i EU na kolenou. Válku prohrávají, zisky, které měly téct z rozdrobení Ruska na malé poslušné státečky, se nekonají, noční můra spojenectví Ruska s Čínou se stala realitou, přesto mnozí západní politici stále vybízejí k dalšímu zasílání zbraní a nedají si vzít svůj sen o vyhrané válce na Ukrajině. „Jeden z nejúžasnějších příkladů geopolitické stupidity v lidských dějinách,“ komentuje mezinárodní situaci John Michael Greer, americký spisovatel a druid, který píše o ekologii, ekologické ekonomii, vhodných technologiích, vyčerpání ropy, kolapsu společnosti, ekocentrismu, panteismu a okultismu.

„Nejsou demokraté. Neumí prohrát.“ Ivan Hoffman k těm, kdo nabili vrahovi

So, 05/25/2024 - 17:00
POHLED IVANA HOFFMANA Po atentátu na Roberta Fica se začalo mluvit o demokracii. Publicista Ivan Hoffman má ale za to, že se tento pojem vyprazdňuje. A že ti, kdo se jím nejvíce ohánějí, vůbec žádnými demokraty nejsou. „Typicky jsou to studovaní technokraté, kteří nemají lidem, kromě abstraktních sloganů, co nabídnout. To je důvod, proč nejsou schopni regulérně vyhrát v politické soutěži,“ říká. A varuje, že nebezpeční jsou to právě ti, kdo ukazují prstem, koho je třeba zrušit.

Finanční správa: Na zaplacení daně z nemovitých věcí zbývá už jen týden

So, 05/25/2024 - 16:13
Finanční správa (FS) od druhé poloviny dubna rozesílá více než 4 milionům poplatníků platební údaje k uhrazení daně z nemovitých věcí v termínu do 31. května. Pokud daň v jednom kraji přesáhne 5 000 Kč, lze ji uhradit ve dvou splátkách, druhá splátka je splatná do 30. listopadu.

ODS: Kontaktní tour europoslanců dorazila na Vysočinu

So, 05/25/2024 - 16:02
Alexandr Vondra, Veronika Vrecionová a Ondřej Krutílek pokračují v kontaktní tour napříč Českem. Ve středu navštívili Vysočinu. Vysočina je dnes krajem s významným rozvojem. Součástí návštěvy byla i prohlídka rodinné firmy Spider, specializující se na výrobu unikátních svahových sekaček s významným exportem do zahraničí.

Stránky