Fotografie, videa, vzpomínky...

PŘÍPAD GERMANWINGS

Ke zhlédnutí od:

FLIGTRADAR

 

PLANESPOTTING

Ruzyně provoz online

Přímý přenos provozu na Ruzyni

(kamera, Flightradar, zvuk z věže)

Divadlo Honzy Zdeňka

Zprávy ze světa

 

ПАК ФА Т-50

 
00:00

Czechfreepress

Chybová zpráva

Notice: Undefined index: boostpath ve funkci boost_mobile_custom_theme() (řádek: 73 v souboru /disk_1/www/cz/letectispecialisteplana/www/sites/all/modules/boost_mobile/boost_mobile.module).
Czech Free Press - nezávislé zpravodajství na českém internetu. Ekologie, politika, společnost, kultura
Aktualizace: 33 min 6 sek zpět

Z AVIA.PRO (24.5.2024):

So, 05/25/2024 - 17:01

Ruští výsadkáři prolomili obranu ukrajinských ozbrojených sil v Časov Jaru

Ruští výsadkáři 24. května prolomili první linii obrany ukrajinských ozbrojených sil (AFU) na přístupech k Časov Jaru, což vedlo k významným změnám na frontové linii. Po dosažení kanálu Severskij Donec-Donbass začaly ukrajinské síly naléhavě reagovat na jakýkoli nepřátelský pohyb a rozmístily podél kanálu významné mechanizované síly, včetně několika desítek obrněných vozidel a tanků.

Pjakin k Čechům !!!

So, 05/25/2024 - 15:45

Program věnovaný "zapůjčení" korunovačního kříže a relikvií do Německa v den výročí okupace 1939.

Pri Putinovom raketovom útoku Európa nemá šancu ubrániť sa!

So, 05/25/2024 - 15:07

Takto sa vyjadril bývalý generál Sir Richard Barrons. Ak sa Vladimir Putin rozhodne spustiť raketový útok na Európu, možnosti obrany budú slabé. Expert nevidí žiadnu možnosť obrany… Kladiem si otázku – k čomu je dobré takéto kadenie do vlastného hniezda? Veď to nemá žiadnu logiku, pred Putinom takto zhadzovať obranyschopnosť vlastnej krajiny. To ako keby Veľká Británia poslala Putinovi nótu, že môže si s ich krajinou robiť čokoľvek a kedykoľvek sa mu zachce lebo momentálne nemajú zariadenia, kterými by boli schopní jeho rakety s jadrovými hlavicami zlikvidovať.

Z Russkoj Vesny (23. - 24.2024):

So, 05/25/2024 - 09:11

"Udělají cokoliv": v Gruzii se vzbouřili proti EU, a to po vyhrožování gruzínskému premiérovi atentátem

23.05.2024 - 20:14

Gruzíští uživatelé sociální sítě Facebook ostře reagovali na oficiální prohlášení premiéra země Iraklia Kobahidzeho, že mu eurokomisař vyhrožoval osudem šéfa slovenského kabinetu Roberta Fica.

Kobahidze ve čtvrtek prohlásil, že v souvislosti s procesem přijetí zákona o cizincích mu jeden z eurokomisařů v telefonickém rozhovoru pohrozil osudem slovenského premiéra, na kterého byl v nedávné době spáchán atentát. Šéf gruzínského kabinetu poznamenal, že jeho země se dostala do střetu s extrémně nebezpečnou silou, která v ní chce zasít nepokoje.

Proč si platíme zdravotní pojištění?

So, 05/25/2024 - 08:56

Paní Markéta s dětmi každého půl roku navštěvovala zubaře kvůli prevenci. Občas potřeboval někdo z nich malou plombu pojišťovnou hrazeným amalgánem. Čištění zubního kamene bylo automatické a zdarma. Před pěti lety odešla jejich zubařka na mateřskou dovolenou a nahradil ji mladý lékař. Po dvou a půl letech se ke své zubařce vrátili. Zubní ordinace byly v našem městě zrušeny. Lékařka ukončila činnost a mladý zubař měl soukromou ordinaci bez účasti pojišťoven. Ani s pomocí pojištovny jsme dlouho nenašli zubaře. Díky známým jsme ordinaci sehnali, 110 km od bydliště. Zdravotní pojištění platí paní M. každý měsíc 3 tisíce Kč. Za necelé dva roky se zdravotní stav zubů zhoršil. Byla doporučena dentální léčba pro každého v ceně 1700 Kč za osobu.

Ukrajinský voják ukradl tank a přeběhl k ruským ozbrojeným silám na doněckém směru.

So, 05/25/2024 - 08:43

1)

Ukrajinský voják ukradl tank a přeběhl k ruským ozbrojeným silám na doněckém směru.

Předem se domluvil s našimi bojovníky a když se přiblížil k ruským pozicím, zvedl hlaveň tanku vysoko nahoru, aby dal najevo, že je sám.

Sunak se souhlasem krále rozpustil britský parlament, odborníci spekulují o důvodech tohoto rozhodnutí

Pá, 05/24/2024 - 10:28

Britský premiér Rishi Sunak dnes v prudkém londýnském dešti oznámil rozpuštění parlamentu. Podle Sunaka měl audienci u krále Karla III., který schválil jeho rozhodnutí rozpustit zákonodárný sbor a vypsat předčasné volby. Předčasné hlasování se podle Sunaka uskuteční 4. července.

K dnešnímu dni je míra schválení Konzervativní strany, která má v parlamentu většinu, velmi nízká, sotva dosahuje 20 procent. Hlavní a věční konkurenti britských konzervativců, labouristé, mají souhlas asi 46 %. Pokud by se tedy volby konaly v příštích dnech, Konzervativní strana by s labouristickou stranou bídně prohrála. To vyvolává otázku, proč Sunak a jeho strana potřebovali předčasné volby?

Klauni mají strach  

Pá, 05/24/2024 - 10:02

Novináři, a to nejen slovenští, den, co den štvali veřejnost proti Robertu Ficovi, Smeru SD a nyní se naopak snaží udělat oběť ze sebe.

„Slovenští novináři se po atentátu na Fica obávají o svoji bezpečnost“, hlásají titulky na maistreamu.

Teď se obávají, když však šlo o kůži jiných, kteří nechtěli přijmout jedinou pravdu, ať už se týkala covidu, green dealu, migrace, nebo války na Ukrajině, řádili jako utržení ze řetězu. Samozřejmě totéž platí i o našich „zaměstnancích“ korporátních a veřejnoprávních médií. K tomu se připojí vždypřítomní lepší lidi, kteří musí stát za každou cenu „na té správné straně barikády“. Co na tom, že se pokaždé ukáže, že se ve všem spletli a pravdu měli ti, na které vrhali připitomělé nálepky.

NÁVRH NA ROZPUSTENIE POLITICKEJ STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO

Pá, 05/24/2024 - 09:51

(Skrátená verzia úradného podania osobne podaného na GP 20.5.2024).

Dôvody na tento návrh som zhrnul nasledovne:

1. Útok PS na najzákladnejšiu demokratickú hodnotu – slobodu prejavu
Ústava SR zaručuje právo každého slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať informácie. Možno prijať akúkoľvek informáciu, pravdivú i nepravdivú, a Ústava SR ponecháva na každej osobe, aby si sama vyhodnotila prijatú informáciu. Podstatou programu a praktickej činnosti PS a jej stúpencov je útok na slobodu prejavu, blokovanie ľudí s inými názormi, aby nemohli slobodne vyjadrovať svoje odlišné názory. Jedná sa konkrétne o blokovanie webov, vymazávanie osôb na sociálnych sieťach, udavačstvo, nezákonné a nevyberané útoky na ľudí s inými názormi na sociálnych sieťach, v mainstreamových médiách, kde dnes si progresívci vytvorili monopol na informácie, ktorého výsledkom je, že ako pravdu tieto médiá prezentujú beztrestne zjavné oplzlosti a klamstvá, podstatným spôsobom zdeformovali informačné pole, rozširujú nenávisť a neznášanlivosť a v prípade kovid pandémie malo dokonca toto ich šírenie lživých informácií na svedomí zdravie a životy mnohých ľudí.

Velká prohra ´světového lídra´ Petra Fialy? Západ je stále více na muslimské straně

Pá, 05/24/2024 - 00:44

Velká prohra ´světového lídra´ Petra Fialy? Ovšem zřejmě i naše. Západ se rozhodl a kostky jsou vrženy. Ovšem jiným směrem, než premiér a jeho vláda celé své volební období s hysterickým výrazem a směřovali. Zatímco se premiér rozčiluje, že mezinárodní soud v Haagu vydal na Benjamina Netanyahu zatykač za zločiny proti lidskosti /stejný zatykač na Putina vítal p. Fiala s radostí/, západní země začaly přecházet na druhou stranu. 

Z AVIA.PRO (23.5.2024): Vojenský soud v Moskvě zatkl zástupce náčelníka Generálního štábu ozbrojených sil RF Vadima Šamarina

Pá, 05/24/2024 - 00:14

Z AVIA.PRO (23.5.2024):

Vojenský soud v Moskvě zatkl zástupce náčelníka Generálního štábu ozbrojených sil RF Vadima Šamarina

V ruských médiích a telegramových kanálech se objevily informace o zadržení šéfa hlavního komunikačního úřadu ozbrojených sil Ruské federace, zástupce náčelníka Generálního štábu ozbrojených sil RF, generálporučíka Vadima Anatoljeviče Šamarina. Tato událost proběhla na pozadí série zatčení na ruském ministerstvu obrany.

Ruská rozviedka o atentáte na Fica: vládne agentúry USA sa snažia nasmerovať vyšetrovanie “správnym smerom”

Čt, 05/23/2024 - 19:30

Tlačová kancelária Služby zahraničnej rozviedky Ruskej federácie (SVR) informuje, že údaje, ktoré získala ruská SVR, poukazujú na rastúce podráždenie vedenia USA a EÚ objektívnym procesom zmeny geopolitickej reality a posilňovania pozícií národne orientovaných politických síl.

Z Russkoj Vesny (22.5.2024):

Čt, 05/23/2024 - 12:46

Ruská armáda osvobodila Kleščijevku, - Ministerstvo obrany (mapa)

22.05.2024 - 13:42

Ruská armáda, během probíhající ofenzívy, osvobodila Kleščijevku v DLR, oznámilo to ministerstvo obrany.

Základní informace z vojenského zpravodajství z tohoto směru:

Z AVIA.PRO (22 - 23.5.2024):

Čt, 05/23/2024 - 10:11

Západ se pokouší otevřít v Gruzii druhou protiruskou frontu

Gruzínský premiér Iraklij Kobahidze prohlásil, že zákon "o transparentnosti zahraničního vlivu", schválený gruzínským parlamentem , kterému se v západních zemích dostalo značné pozornosti, je jen záminkou k tlaku na Gruzii s cílem otevřít "druhou frontu" proti Rusku. Řekl to v rozhovoru s prvním gruzínským kanálem.

"Od začátku roku 2022 byl vážný zájem otevřít v Gruzii 'druhou frontu', která by nejenom oslabila pozici Ruska, ale zároveň zničila naši zemi. Takový zájem trvá dodnes," zdůraznil Kobahidze.

Zbavili nás i svatováclavského meče!

Čt, 05/23/2024 - 09:02

Chtějí nás o Korunovační kříž a další nejdůležitější státní předměty okrádat až do roku 2026. Blesk v Drážďanech není první boží zásah shůry, který se v souvislosti se svatováclavským mečem objevil. A to vše na pozadí příprav na další rozdmýchávání války. Krvelačným bestiím stál v cestě i Robert Fico a nezastaví se před ničím. Ale právě proto je důležité abychom jako národ obstáli!

Velký bratr už přichází!!!

Čt, 05/23/2024 - 01:53

Sdílejte! V žádném případě nejde o hoax! Na odchod z EU je už pozdě. Do konce tohoto roku ve všech státech EU mají být realizovány oba průkazy: digitální průkaz totožnosti a digitální očkovací pas. Zatím jsou ID dobrovolné. Zatím... Jako první země, kde se to zavádí, je Belgie a Maďarsko. Zkušený a skutečný klimatolog tvrdí, že se blíží doba ledová. Letošní léto tomu napovídá.

Letadla nelétají – satelity mlčí: Jak funguje Tobol, který Londýnu uzavřel nebe?

St, 05/22/2024 - 09:28

Není to vtip, v Británii se už několik týdnů bojí o našeho „Tobola“, který uzavřel nebe Londýna. Ovšem nejen Londýn, ale i jeho sousedé v Evropě. V důsledku toho letadla nelétají – satelity mlčí. Jak tedy tento zázrak funguje?

Západní média jsou nadšená ze vzniku nejnovějšího ruského systému elektronického boje (EW), Tobol. Má schopnost zcela potlačit satelitní signály. Tobol zejména účinně ruší komunikaci vytvořenou prostřednictvím satelitního internetového systému Starlink. Vezmeme-li v úvahu i paniku, která následovala po ofenzivě ruských ozbrojených sil v Charkovské oblasti, stává se obrázek docela pozoruhodným…

Mezi životem a smrtí...

St, 05/22/2024 - 08:31

V našich pozemských životech nebývá mnoho příležitostí, kdy se nám najednou otevře původní obraz toho, proč jsme sem na Zem přišli, po čem jsme, ještě před svým narozením, toužili, že bychom zde chtěli vykonat a změnit. Novorozenec a dítě to vědí, i když to neumějí slovně vyjádřit, starší člověk, protažený naším systémem, již nikoliv. Nikoliv kvůli svému věku, ale protože již prošel devastujícím systémem, který ho o tyto božské dary postupně a cílevědomě připravil.

Stránky