Fotografie, videa, vzpomínky...

PŘÍPAD GERMANWINGS

Ke zhlédnutí od:

FLIGTRADAR

 

PLANESPOTTING

Ruzyně provoz online

Přímý přenos provozu na Ruzyni

(kamera, Flightradar, zvuk z věže)

Divadlo Honzy Zdeňka

Zprávy ze světa

 

ПАК ФА Т-50

 
00:00

Krajske listy

Chybová zpráva

Notice: Undefined index: boostpath ve funkci boost_mobile_custom_theme() (řádek: 73 v souboru /disk_1/www/cz/letectispecialisteplana/www/sites/all/modules/boost_mobile/boost_mobile.module).
Krajske listy
Regionální zpravodajství z krajů a okresů České republiky.
Aktualizace: 28 min 11 sek zpět

Tři věci, které ve Španělsku musíte mít, souboj s daněmi a trpká zrada růžové vražednice. Seniorka jede na jih

3 hodiny 11 min zpět
Následující řádky, ještě jednu vzpomínku na letní záležitosti, je potřeba brát s velikou rezervou. Všechno tady okolo jsou totiž Španělé. Takže někde platí to a někde zase tamto a někde vůbec nic, ale co je fakt - všechno funguje. Takže trochu o pravidlech nepravidlech.

Karel IV. a doba zázraků. Záhady života

3 hodiny 11 min zpět
Většina lidí si Karla IV. spojuje s rychlým rozvojem Českého království, který neměl obdoby. Ale víte, že s úspěšnou kariérou Otce vlasti je spojeno také množství záhad? Ať už souvisejí s neobvyklými úkazy na obloze, nebo s různými paranormálními fenomény na zemi.

Nazout taneční botky a vyrazit do tělocvičen už je nejvyšší čas. Jenže kdo s kým? TV glosář Ely Novákové

3 hodiny 11 min zpět
FOTO Na konci května je nejvyšší čas začít trénovat, aby 12. října mohl naplno začít další ročník taneční soutěže, na kterou se těší skoro dva miliony televizních diváků. Tedy pokud jich bude tolik, jako v předchozích letech. A protože sestava je zajímavá, není důvod, aby jich ubylo.

Jaký bude „Palestinský stát“? Neděle Tomáše Vodvářky

3 hodiny 11 min zpět
Španělsko, Norsko a Irsko koncem května uznají tzv. Palestinský stát. K nim se hodlají časem přidat Malta a Slovinsko. Otázkou je, co je tím myšleno a co bude poté.

Rybník Nadýmač, Milan Exner. Nedělní chvilka poezie

3 hodiny 11 min zpět
Milan Exner (*1950, Liberec) je literární vědec, estetik, prozaik a básník žijící v Liberci.

Přejedená primabalerína a Vlastík Harapes. Sobota Jaromíra Janáka

So, 05/25/2024 - 04:30
Vlastu Harapese pamatuji už z konzervatoře. Jeho příjmení tenkrát někdy budilo mezi spolužáky legraci…

Jak se Stalin na generála, který slavil mír, tak naštval, až z toho zapomněl rusky. Pátrání Bruno Solaříka

So, 05/25/2024 - 04:30
Minule jsme ukázali, že plán útoku Rudé armády na hitlerovské Německo z května 1941 nemohl být jen záložním plánem „pro všechny případy“. Protože začal být následně plněn. Během května a června byla provedena skrytá mobilizace a jednotky i letecké svazky byly soustřeďovány těsně u hranic s Německem. Mohlo něco takového probíhat jen tak, bez schválení nejvyšších míst?

Proč v cizině nejsou k mání důstojní soupeři, co je vykopávačka a nečekané touhy králů. Horká židle fotbalového klubu Amfora

So, 05/25/2024 - 04:30
Ještě se třeseme napětím, jak dopadnou naši hokejisté na letošním mistrovství světa, a už se na nás pomalu řítí další sportovní událost, kterou bude žít celá republika. V polovině června začne pro změnu svátek fotbalových fanoušků, dychtivě očekávajících, jak to zvládne naše reprezentace na mistrovství Evropy v Německu. Jsou ovšem i fotbalové kluby, kterým nejde o prestiž, ale o radost ze hry a báječná setkání se spoluhráči i soupeři.

Hradní Dášeňka aneb Ze života štěněte rozvědčíka. Sedmá povídka ze série Multivercz II. Marka Dobeše. Čtení na pokračování

So, 05/25/2024 - 04:30
Dášeňko, lehni. Dášeňko, sedni. Dášeňko, povstaň, povstaň… ta páchnoucí loužička snad není tvoje, Dášeňko. A co ta hromádka? Sedmé pokračování série Multivercz II. Marek Dobeš. Loužičky. Hromádky.

Mučení, Jiří Gruša. Sobotní chvilka poezie

So, 05/25/2024 - 04:30
Jiří Gruša (1938, Pardubice – 2011, Bad Oeynhausen, Německo) byl básník, prozaik, překladatel, literární kritik, diplomat a politik.

Oslava kultury a historie pod patronací svaté Pavlíny. Olomouc chystá Svátky města

Pá, 05/24/2024 - 21:45
Své kulturní a historické dědictví se chystá Olomouc připomenout tradiční slavností. Svátky spjaté s oslavou patronky svaté Pavlíny přinesou pestrou nabídku událostí a bohatý program po celém městě. Jedinečný koktejl historie, kultury a zábavy namíchají Olomoučanům a návštěvníkům od 6. do 9. června.

Historická výčitka, která zvedla Slovensko ze židlí aneb Zlomyslný naschvál prezidenta Novotného. Tajnosti slavných

Pá, 05/24/2024 - 04:30
VIDEO Na newyorské premiéře sice vystoupil, převzít si Oscara už ale nemohl. Místo něj odletěla do USA soudružka z Filmexportu a hlavní hrdina zůstal sám na pražském letišti s kufry, v nichž měl obleky za sedmnáct tisíc. (Pokračování ze středy 22. května)

Vážený pane ministře Beku, co to tam máte za Sodomu Gomoru? Komentář Štěpána Chába

Pá, 05/24/2024 - 04:30
Synáček se nám vybarvuje. V posledním roce ukázal rostoucí výtvarný talent, nad kterým se jen a jen dmu pýchou. Má to v ruce. Pomalu jsem tedy nastartoval své nadmuté rodičovství a do malování mu kecám horem dolem, nacházím mu výuková videa na Youtube, od příštího roku by v lidovce k trubce vzal ještě výtvarnou dílnu. Ale tak jsem si tak sedl do stínu lípy a povídám si – a dost, vymlátím z něj jakékoliv umělecké cítění. To je cesta do pekla. Vymlátím obrazně řečeno. A tak jdu psát ministrovi pro školské záležitosti Mikuláši Bekovi.

Zemřel král béčkového Hollywoodu a „pan továrník” Roger Corman. Filmová reflexe Viktora Horáka

Pá, 05/24/2024 - 04:30
9. května se objevila drtivá zpráva pro filmaře, cinefily a filmové fanoušky. Ve věku 98 let zemřel Roger Corman, ikonický hollywoodský režisér, producent, scenárista, herec a držitel čestného Oscara, který se od 50. let minulého století podílel na tvorbě více než 400 filmů. Hollywoodskému magazínu Variety to potvrdila jeho rodina. U „krále béčkových filmů" začínala celá řada slavných amerických filmových hvězd jako byl Jack Nicholson, Robert de Niro, Francis Ford Coppola, Ron Howard, Martin Scorsese a mnozí další.

Nemocnice, Emil Dvořák. Páteční chvilka poezie

Pá, 05/24/2024 - 04:30
Emil Dvořák (1896, Vlkoš – 1970, Praha) byl prozaik, básník, drážní úředník a autor odborných textů o železnici.

Spisovatelé si střeží svá tajemství až do úplného konce, říká spisovatelka a výtvarnice Daniela Šafránková

Pá, 05/24/2024 - 04:30
ROZHOVORY NA OKRAJI Daniela Šafránková (*1974) nejprve v Praze na DAMU vystudovala divadelní produkci a později v USA na California State University obor pedagogika a výtvarná výchova. Pracovala jako prodavačka, uklízečka, zahradnice, učitelka angličtiny, výtvarné výchovy a divadla, s manželem provozovala literární kavárnu a také byla výtvarnice na volné noze. V roce 1994 se zúčastnila spisovatelského workshopu pod vedením Arnošta Lustiga. Debutovala „americkým minirománem" Anísa (2015), v němž všechny své (nejen) profesní zkušenosti promítla do jedné z hlavních postav. Následovaly prózy Bydlim v Nuslích (2016) a Fína (2018). Daniela Šafránková žije se svým americkým mužem střídavě v Praze, kde učí angličtinu, a v jižních Čechách, kde píše a maluje.

Galerie Smečky vystavuje asambláže Jakuba Chomy

Čt, 05/23/2024 - 22:45
Zatím nejrozsáhlejší výstavní projekt Jakuba Chomy (*1995) s názvem „WE ARE SMELLY, ATOMISED, CHEMICAL, VANILLA“ je od 29. května k vidění v pražské Galerii Smečky.

Film Svatá je dobře vymyšlená sbírka polopravd o lži. Nevím, zda více ubližuje nebo pomáhá... Svět Tomáše Koloce

Čt, 05/23/2024 - 04:30
Skrz naskrz televizním filmem s Jiřinou Bohdalovou, který Česká televize vysílala minulou neděli.

Je ze mě nejspíš monarchista. Komentář Štěpána Chába

Čt, 05/23/2024 - 04:30
Žijeme v prapodivném systému. Mocenské přetahování, kde stát je spravovaný jen na oko. Za třicet let se tu vytvořilo tak ohavné podhoubí, že není možné si byť i jen představit, že se něco vyřeší, aby bylo zemi lépe. Je to taková polévka, nemastná, neslaná, u které veškeré koření vyžrali ti, kteří mají nejdelší lžíci a nejhlubší talíř. Uvedu pár nesmělých příkladů z posledních několika dní.

Máme tu zase čas sekání trávy a vůni sena. Umí Smrťák ještě aspoň naklepat kosu? Vzpomínky staré markytánky

Čt, 05/23/2024 - 04:30
Za pár týdnů to bude zase. Letní senoseč. Podělím se s vámi o svůj loňský zážitek, který mě v myšlenkách zavedl do dob stříbrného větru a malin nezralých.

Stránky